ENRU

Microsoft створює хмарну систему збереження даних на основі ДНК

Корпорація Microsoft планує до 2020 року створити прототип ДНК-системи зберігання даних в хмарному сервісі.

Ланцюги, що імітують біологічний матеріал, зможуть потенційно вирішити проблему розміщення величезних обсягів інформації, пише MIT Technology Review.

Зараз Microsoft співпрацюють з компанією Twist Bioscience, яка спеціалізується на виробництві штучної ДНК. Розробники вважають, що їх носії інформації будуть порівнянні за розмірами з копіювальною технікою Xerox 70-х років.

За даними компанії, один грам ДНК-матерії здатний зберігати 216 петабайт даних, всі існуючі дані, розміщені на подібному носії, важили б трохи більше 200 кг.

У 2016 році Microsoft закупила 10 млн синтетичних ДНК-ланцюгів у Twist Bioscience. У липні минулого року на штучні спіралі ДНК було записано 202 мегабайта даних.

Використання ДНК в якості носія інформації в дійсності має сенс: ця молекула має вкрай високу щільність запису.

«Дані на ДНК можна записувати з дуже високою щільністю. Так, всі фільми, створені за всю історію кінематографа, під час запису на ДНК не перевищать за розміром звичайний шматок цукру. Тому ми і звернули увагу на цю властивість. Більш того, використання штучної ДНК вирішить проблему швидкого росту обсягу інформації, що зберігається і надовго позбавить від розробки нових методів її зберігання», – заявив представник Semiconductor Research Corporation.

Раніше повідомлялось, що Microsoft захищатиме клієнтів хмарного сервісу Azure від патентних позовів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram