Життя

Мікробіологи виявили персональну «хмару бактерій» у кожної людини

Життя/Мікробіологи виявили персональну «хмару бактерій» у кожної людини
Зберегти
Вигляд

Довкола кожної людини існує персональна «хмара» з мільонів особистих бактерій, виявила команда дослідникв американського Університету Орегону.

Досліждення за участю 11 осіб показало, що їх можна ідентифікувати за «мікробіологічною аурою». Стаття за його підсумками опублікована у PeerJ, коротко про нього пише Російська служба Бі-бі-сі.

Піддослідних на чотири години помістили у закрите вентильоване приміщення, після чого зібрали частки «бактеріальної хмари», що освіли на побутових предметах.

«Ми очікували, що сліди мікробіому будуть помітні у повітрі довкола кожної окремої людини, але, на наш подив, відбулося дещо більше: ми змогли визначити майже всіх (учасників тесту) виключно за частками», - пояснив один з дослідників, доктор Джейс Медоу.

У роботі пояснюється, що пройти повз іншу людину, не спіймавши на власну шкіру та у легені частину його бактерій, неможливо. Подорожі мікроорганізмів відбуваються як повітряно-крапельним шляхом, так і через часточки шкіри, що відпадають з людини.

Саме ця «бактеріальна хмара» викликає особливий запах людини. Вона скаладається з бактерій групи стрептококів, що живуть у роті та дихальних шляхах, а також шкіряні паразити.

Наразі невідомо, як «аура бактерій» змінюється з часом. За припущеннями біологів, її діаметр може сягати метра.

/Фото: Christopher Michel via Flickr

Пов`язані новини