Україну цікавить «промисловий безвіз» у відносинах з ЄС, тому вона буде прагнути кращого відкриття європейських ринків для української продукції.

Про це у коментарі hromadske перед Українським сніданком у Давосі заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

«У світі дуже висока конкуренція, тому нам складно заходити в ринки. Це завжди питання міжнародної торгівлі: внутрішня галузь намагається захиститися, а експортери намагаються отримати максимальний доступ до ринків», — сказав він у коментарі hromadske. 

На думку міністра, Україна має використовувати потенціал Угоди про асоціацію для покращення доступу своєї продукції до європейських ринків.

«Нас цікавить те, що вже є в Угоді про асоціацію з ЄС: промисловий безвіз. Що це означає: якщо ми виходимо на певні стандарти, то ці стандарти приймаються країнами, в які ми експортуємо», — підсумовує він.

Також на перегляді Угоди про асоціацію у бік покращення її умов для України наполягав голова фракції «Слуга Народу «Давид Арахамія.

Зазначимо, що чинні умови Угоди про асоціацію та угоди про вільну торгівлю з ЄС передбачають встановлення квот на безмитний експорт до країн Євросоюзу. Ці квоти інколи є замалими. Так, наприклад, квота на експорт меду у 2020 році склала 6 тисяч тонн. Українські виробники використали її за 10 днів.

Поділитись: