У Міністерстві цифрової трансформації створили команду під назвою «Цифровий спецназ», яка щодня займається глибоким моніторингом та аналізом закупівель в IT. За перший тиждень роботи вона заощадила державі 108 мільйонів гривень на підозрілому тендері від Центру охорони здоров’я Державної кримінально–виконавчої служби України.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. 

«Центр охорони здоров’я Державної кримінально–виконавчої служби України оголосив тендер на суму 115 735 000 грн. Окрім «казкової» суми у 115 735 000 грн., тендерна процедура пахне вивертами, підстроєними під конкретних гравців», — написав Федоров. 

За його словами, у тендері містилися одночасно п’ять предметів закупівлі, які ніяк не пов’язані між собою:

1. Підсистема електронного документообігу;

2. Підсистема управління фінансово-господарською діяльністю (ERP);

3. Централізована медична інформаційна підсистема;

4. Програмне забезпечення (Windows Server 2019 та Windows SharePointStdCAL);

5. Серверне обладнання.

Зокрема, умови тендеру були прописані під конкретного розробника Медичної інформаційної системи: 

  • вказані мови програмування і конкретний фреймворк, який використовує тільки один розробник;
  • вказана інтеграція з конкретним діагностичним обладнанням, яке цей розробник і продає — IDIS.

«Цікаво ще й те, що замовник цього тендеру здійснив закупівлю мобільного діагностичного комплексу IDIS в кількості 120 комплектів на суму 15 579 000 грн. Не допустити сторонніх постачальників до своїх тендерів та прибрати до кишені 115 млн грн. виявилося вже й не такою легкою справою, оскільки очікувана вартість тендеру тепер становить 6 933 798 грн», — додав Михайло Федоров. 

Раніше, Михайло Федоров повідомив, що Мінцифрі у спадок від агентства електронного управління дісталася функція узгодження ІТ-закупівель органами влади.

Раніше повідомлялось, що з 2020 року Європейський Союз виділить Україні 25 мільйонів євро на розвиток електронного урядування.

Поділитись: