Мінцифри: в жовтні понад 300 тисяч людей в Україні вперше підключились до 4G. На черзі ще тисячі населених пунктів

У жовтні цього року понад 300 тисяч українців вперше отримали підключення до 4G—зв'язку. Міністерство цифрової політики прогнозує, що за три роки 95% українців матимуть змогу користуватися швидкісним мобільним інтернетом.

Про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Він повідомив, що наразі в Україні до 4G підключені 20 506 населених пунктів, на черзі підключення ще 7 334.

Оператори зв'язку почали поступове підключення областей України до 4G у діапазоні 900 МГц з липня 2020 року.

Карта поширення 4G-зв'язку в УкраїніМихайло Федоров / Facebook

Так, за словами Федорова, у період з липня по жовтень ще 4,7 мільйона українців отримали доступ до швидкісного інтернету, причому 1,6 мільйона — вперше.

Вперше 4G-зв'язок з’явився у жовтні у 1146 містах та селах, зокрема у Чернігівській, Полтавській, Сумській, Кіровоградській та Миколаївській областях.

«Завдяки цьому покриття міст та сіл швидкісним мобільним інтернетом прискорилось вдвічі. Тепер мешканці сільської місцевості та віддалених регіонів країни отримують більше можливостей і завжди на зв’язку», — заявив Михайло Федоров.

А як же 5G?

Як заявляли у Міністерстві цифрової трансформації, представники місцевої влади в Україні заважають роботі станцій зв'язку 5G через «страшилки» про їхню шкоду. Наприклад, через місцеву владу встановлення станцій зірвали у Броварах, що на Київщині, Івано-Франківську, Маріуполі та у Святошинському районі Києва. Місцеві чиновники вимагають не встановлювати базові станції біля шкіл, медичних закладів та інших державних установ.

Однак так реагують не тільки в Україні. Так, у Франції близько 60 представників місцевої влади закликали уряд тимчасово заборонити впровадження 5G в країні, поки не існує переконливих досліджень впливу технології на навколишнє середовище та здоров’я людей.

Про те, що таке 5G, як він узагалі працює, і чому люди палять вишки зв'язку, читайте тут.