УКРАЇНА

Мінекології: Блоки ЧАЕС повністю звільнені від відпрацьованого ядерного палива

УКРАЇНА/Мінекології: Блоки ЧАЕС повністю звільнені від відпрацьованого ядерного палива
Зберегти
Вигляд
lead

Вивантаження відпрацьованого ядерного палива з енергоблоку №1 Чорнобильської атомної електростанції завершено, повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

«Роботи по вивантаженню блоків відпрацьованого ядерного палива тривали дев'ять років. До завершення будівництва сховища СВЯП-2 (сховище відпрацьованого ядерного палива №2 – ред.), яке фінансується за рахунок міжнародної технічної допомоги, паливо тимчасово зберігатиметься в сховище СВЯП-1», – повідомив міністр.

Семерак підкреслив, що новий статус енергоблоків ЧАЕС дозволить перейти до наступного етапу – зняття їх з експлуатації.

«Завершився черговий, важливий крок трансформації зони відчуження в територію змін і розвитку. Після звільнення блоків ЧАЕС від відпрацьованого ядерного палива, рівень екобезпеки в зоні відчуження істотно виросте», – зазначив міністр.

Семерак також нагадав, що Мінекології працює над розробкою нової програми розвитку Чорнобильської зони.

В результаті вивантаження ядерних відходів статус блоків №1 і №2 буде змінений.

«Ці блоки вже не будуть вважатися ядерними установками. Після оформлення і затвердження відповідної документації блоки отримають статус об'єктів по поводженню з радіоактивними відходами», - повідомив міністр.

При цьому статус «ядерної установки» залишиться у СВЯП-1, в якому в даний час зберігається кондиційне паливо з трьох блоків ЧАЕС.

Раніше від відпрацьованого ядерного палива були повністю звільнені енергоблоки №2 і № 3.

Нагадаємо, 2 червня Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №4437 про врегулювання порядку розпорядження землями державної власності, використання водних об'єктів, а також врегулювання питання будівництва та здійснення науково-дослідницької діяльності в зоні відчуження навколо ЧАЕС.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що у межах зони відчуження ЧАЕС буде створено Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник площею 227 тис гектарів.

Раніше повідомлялося, що міжнародні донори виділять Україні 87,5 млн євро на реалізацію чорнобильських проектів. Крім того, речник Держдепу повідомив, що США виділять $10 млн на екологічну безпеку в Чорнобильській зоні.

Пов`язані новини