УКРАЇНА

Мінекології ініціює перевірку всіх звалищ в Україні

УКРАЇНА/Мінекології ініціює перевірку всіх звалищ в Україні
Зберегти
Вигляд

Мінекології ініціює перевірку всіх сміттєзвалищ в Україні після обвалу на звалищі під Львовом, повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

За його словами, ситуація на сміттєзвалищі у Грибовичах – це наслідки відсутності адекватного поводження зі сміттям.

«І органи місцевого самоврядування, і Мінрегіонбуд, і, звичайно, Мінекології, не виробили загальних правил поводження з твердими побутовими відходами», – написав міністр у Facebook.

«Спільно з ЄБРР ми вже почали цю роботу в Мінприроди. На кінець року плануємо вийти на два документи – Стратегію і Національний план поводження з відходами. Але, звичайно, зараз проблему Грибовичів це не вирішить. Поки неможливо навіть оцінити масштаби екологічної шкоди», – йдеться в повідомленні.

Семерак повідомив також, що звернувся до Кабміну з пропозицією дати доручення низці відповідальних міністерств перевірити всі такі місця. При цьому він наголосив, що в Україні складно назвати точну кількість звалищ.

Крім того, він повідомив, що буде реформована Держекоінспекція, оскільки відомство не може впоратися зі своїми обов'язками.

Нагадаємо, 30 травня трьох співробітників Держслужби України з надзвичайних ситуацій привалило сміттям на звалищі біля Львова.

31 травня повідомлялось, що під завалом на Грибовицькому сміттєзвалищі у Львівській області окрім трьох рятувальників може перебувати ще одна людина.

Згодом, 31 травня повідомлялось про виявлення тіла одного загиблого. Пізніше повідомили или про виявлення тіла другого загиблого.

Ввечері 31 травня рятувальники знайшли тіло третього загиблого під завалами на Львівщині.

Пов`язані новини