УКРАЇНА

Мінекології хоче збільшити штрафи за незаконні сміттєзвалища

УКРАЇНА/Мінекології хоче збільшити штрафи за незаконні сміттєзвалища
Зберегти
Вигляд

Мінекології та природних ресурсів готує законопроект, яким передбачено суттєве підвищення штрафів за організацію незаконних сміттєзвалищ.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природніх ресурсів України.

«Відповідальність, яка прописана у законодавстві, є недостатньою. Наприклад, якщо за незаконне сміттєзвалище біля обласного центру штраф складає всього 350 гривень, то це є недієвий механізм. Ми зараз готуємо новий законопроект про підвищення відповідальності за шкоду, завдану навколишньому природному середовищу», – розповів міністр екології Остап Семерак.

Він нагадав, що у таких країнах, як Польща та Німеччина діють спеціальні підрозділи з моніторингу дотримання природоохоронного законодавства з широкими повноваженнями. «Для ухвалення подібного рішення ми повинні використати суспільний тиск і підвищити рівень покарань, які обов’язково має ухвалити парламент», – сказав Семерак.

Він констатував, що на сьогодні в Україні органи, які здійснюють контроль за дотриманням екологічного законодавства, не мають достатньої кількості інструментів для належного реагування.

Нагадаємо, 30 травня трьох співробітників Держслужби України з надзвичайних ситуацій привалило сміттям на звалищі біля Львова під час сильної пожежі. Усі вони загинули.

10 червня голова ДСНС Микола Чечоткін доповів президентові про повну ліквідацію пожежі на сміттєзвалищі під Львовом.

Також дивіться у випуску програми RE:ФОРМА, чому в Україні вигідніше захоронювати сміття, аніж його переробляти та як це змінити.

 

Пов`язані новини