Більшість спиртових заводів в Україні не здатні виробляти спирт через незадовільний технічний стан та потребу в модернізації.

Про це повідомляють у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства за підсумками проведеної інвентаризації на підприємствах Укрспирту.

«Серед 35 підприємств концерну Укрспирт 3 здійснюють виробництво харчового спирту, 1 виробляє лікеро-горілчану продукцію, ще 4 заводи виготовляють спиртову продукцію технічного призначення. 7 заводів можуть відновити виробництво протягом місяця. 4 підприємства знаходяться в незадовільному технічному стані та не здатні здійснювати виробничу діяльність, решта 16 потребують суттєвої модернізації», — повідомляють в Мінекономіки.

В уряді нагадують, що рішенням Ради та уряду спиртові заводи України передадуть на приватизацію, якою займатиметься Фонд державного майна

11 грудня 2019 року президент Зеленський підписав закон, який дозволить виробництво спирту приватними компаніями в Україні. Відповідний закон Верховна Рада ухвалила 3 грудня.

Надалі очікується, що приватні компанії в Україні зможуть займатися виробництвом спирту. Це має побороти тіньовий ринок у галузі та збільшити надходження до бюджету.

Разом з цим уряд розпочав фінансовий аудит Укрспирту, за підсумками якого виявили доходи, з яких державна компанія і заплатила дивіденди та податки.

Раніше президент зареєстрував у парламенту законопроєкт про демонополізацію виробництва спирту. У разі його ухвалення, приватним компаніям дозволять виробляти спирт. Раніше в уряді підрахували, що через державну монополію на виробництво спирту Україна щороку втрачає близько 4,6 мільярда гривень через розвиток тіньового сектору. Цю держмонополію там запропонували скасувати.

Поділитись: