У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства повідомили результати аудиту Укрспирту. Зокрема, там виявили, що 22 з 83 спиртових заводів в Україні перебувають у незадовільному стані та не відповідають технічним вимогам.

Про це повідомив міністр розвитку економіки Тимофій Милованов.

«Держава провела аудит реального стану справ підприємств: 22 заводи з 83 у незадовільному стані та не відповідають технічним вимогам; 29 заводів обладнані зареєстрованими витратомірами-лічильниками етилового спирту та зареєстровані як акцизні склади у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового», — повідомив Милованов.

За словами міністра, більш ніж половина спиртових заводів в Україні простоюють. На непрацюючі підприємства держава у 2018 році витратила 112,35 мільйона гривень, а за 9 місяців 2019 року — 80,18 мільйона гривень.

«18 998 895 грн — загальна сума перевитрат паливно-енергетичних ресурсів за 2018 та три квартали 2019 років. Що це означає? Закупали за завищеними цінами. Цифри говорять самі за себе», — додав міністр економіки.

3 грудня Верховна Рада у другому читанні та в цілому проголосувала за закон про скасування державної монополії на виробництво спирту.

Зазначимо, що наразі уряд намагається реформувати спиртову галузь. З цією метою Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про скасування державної монополії на виробництво спирту. Надалі очікується, що приватні компанії в Україні зможуть займатися виробництвом спирту. Це має побороти тіньовий ринок у галузі та збільшити надходження до бюджету.

Разом з цим уряд розпочав фінансовий аудит Укрспирту, за підсумками якого виявили доходи, з яких державна компанія і заплатила дивіденди та податки.

Раніше президент зареєстрував у парламенту законопроєкт про демонополізацію виробництва спирту. У разі його ухвалення, приватним компаніям дозволять виробляти спирт. Раніше в уряді підрахували, що через державну монополію на виробництво спирту Україна щороку втрачає близько 4,6 мільярда гривень через розвиток тіньового сектору. Цю держмонополію там запропонували скасувати.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile