Економіка / Гроші

Мінекономіки не підтримує ініціативу уряду збільшити податкове навантаження на великі зарплати

Інтерфакс-Україна
Економіка/Гроші/Мінекономіки не підтримує ініціативу уряду збільшити податкове навантаження на великі зарплати
Зберегти
Вигляд
У Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України не підтримують пропозицію Міністерства соціальної політики щодо скасування максимальної межі нарахування єдиного соціального внеску для зарплат.

«Міністерство дещо здивоване цією ініціативою. Є також технічна проблема: пропонується підвищити ставку ЄСВ для дуже незначної кількості саме високооплачуваних працівників», — повідомив заступник міністра економічного розвитку Максим Нефьодов.

Він також додав, що ухвалення відповідного закону може призвести до тінізації бізнесу, адже багато компаній, які чесно сплачують єдиний соціальний внесок, зазнають додаткового податкового тиску.

Зараз в Україні діє обмеження щодо розміру відрахування ЄСВ: для заробітних плат, які перевищують розмір 15 мінімальних зарплат (сьогодні 55,8 тисячі гривень) сплата ЄСВ розраховується лише з цих 55,8 тисячі гривень. Тобто, якщо особа отримує 100 тисяч гривень зарплати, ЄСВ у розмірі 22%, стягується лише з 55,8 тисячі гривень. Решта 44,2 тисячі не оподатковуються.

В уряді пропонують підняти максимальний поріг з 15 до 25 мінімальних зарплат (сьогодні 104,3 тисячі гривень).

Проти такого рішення вже виступила низка бізнес-асоціацій та експертів. Вони вважають, що такі зміни призведуть до збільшення податкового тиску на чесний бізнес, в той час як тих підприємства, які ухилялись від сплати ЄСВ, законопроект не стосуватиметься.

Більше про:
# ЄСВ
# зарплати
Пов`язані новини