У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства пропонують зменшити частку відрахування прибутку державних компаній до бюджету у вигляді дивідендів з 90% до 50%.

Відповідний проєкт урядової постанови з’явився на сайті Мінекономіки та перебуває у розділі «Обговорення».

Пропозиція Мінекономіки стосується прибутку, який державні підприємства отримали у 2019 році. Дивіденди з цього прибутку мають перерахувати до бюджету до 1 липня 2020 року.

Крім цього, у постанові йдеться про збільшення відповідальності керівників держкомпаній за несвоєчасну сплату дивідендів до бюджету.

«Суб’єктам управління корпоративними правами держави у разі невиплати до 1 липня 2020 року суб’єктом господарювання дивідендів до державного бюджету за результатами його фінансово-господарської діяльності у 2019 році вжити заходів до розірвання контракту з керівником такого суб’єкта господарювання», — йдеться у проєкті урядової постанови.

Нагадаємо, що у 2019 році (коли держкомпанії відраховували дивіденди за прибуток 2018 року) уряд встановив розмір дивідендів на рівні 90%. Це рішення критикували, зокрема, інфраструктурні компанії, державні банки та у Нафтогазі. Останній сплатив свої дивіденди не у повному обсязі, адже потребував коштів для закачування газу у сховища та підготовки до зими. Згодом Нафтогаз перерахував дивіденди у повному обсязі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile