За перші 4 місяці 2020 року обсяги експорту товарів з України скоротилися на 1,5% проти аналогічного періоду минулого року. Водночас імпорт товарів до України скоротився на 9,5%.

Про це повідомив торговельний представник України Тарас Качка.

«Негативне сальдо скоротилося у три з половиною рази: з 2,1 мільярда доларів до 599 мільйонів. Звісно, для економіки в цілому і для державних фінансів це не дуже приємний розвиток подій. Це означає і відсутність економічного зростання і зменшення надходжень до бюджету», — повідомив він.

Чи не найбільше скоротився експорт металургійних товарів з України. Це в уряді пов’язують з кризою, яка почалася ще наприкінці 2019 року. Тоді світові ціни на металургію суттєво впали, що, у поєднанні зі зміцненням гривні, негативно вплинуло но прибутки металургійних підприємств.

«Глобальний ринок металургії перебуває у штопорі ще від запровадження мит з боку США. Зараз попит на метал падає через пандемію і зупинку виробництв-споживачів», — додав Качка.

За його словами, падіння експорту металургії частково перекрило зростання експорту сільськогосподарської продукції — на 217 мільйонів доларів.

За підсумками перших трьох місяців 2020 року обсяги експорту з України скоротилися на 0,1% проти аналогічного періоду минулого року. Імпорт впав на 3,3%

Поділитись: