У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України вважають, що найближчим часом Національним банк України має працювати над тим, аби збільшити інфляцію в України, тобто забезпечити більше зростання цін.

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки Сергій Ніколайчук у своїй колонці, розміщеній на сайті Кабміну.

Таку заяву Ніколайчук зробив у зв’язку з тим, що інфляція за підсумками 2019 року склала 4,1% — це менше цільового показника, який очікували у Нацбанку.

«Скоріш за все, протягом найближчого часу задача буде зворотною — підвищити інфляцію до цілі. Не думаю, що на відміну від центральних банків розвинутих країн, з цим мають бути проблеми», — повідомив Ніколайчук.

Він зазначив, що такої низької інфляції, яка виявилася в Україні за підсумками 2019 року, не очікував ніхто: ані уряд, ані Нацбанк, ані МВФ, ані інвестори.

«Уже очевидно, що всі недооцінили міцність курсу гривні, і його перенесення на ціни», — зазначив заступник міністра розвитку економіки.

Напередодні у Нацбанку повідомили, що готові знизити облікову ставку до 8% вже у 2020 році, хоча раніше очікували на її зниження до такого рівня не раніше 2021 року.

Поділитись: