Міністерство економічного розвитку і торгівлі України скасувало обов’язкову сертифікацію сільськогосподарської техніки.

Згідно з наказом, із переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні, виключено розділ «Техніка сільськогосподарська». Відтепер постачальникам і виробникам техніки для аграрної сфери не потрібно отримувати український сертифікат відповідності.

Єдиною вимогою до сільгосптехніки залишається відповідність двом технічним регламентам, які стали обов’язковими для використання з 2016 року: Технічному регламенту затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин, систем, складових частин та окремих технічних вузлів та Техрегламенту щодо складових частин і характеристик колісних сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів.

За словами заступника міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Владислави Рутицької, впровадження технічних регламентів на основі європейських норм дозволить українській продукції вийти на європейські й світові ринки, а також забезпечить оснащення агропромислового комплексу України більш безпечною та продуктивною технікою.

/фото Shutterstock

Поділитись: