ENRU

Мінекономіки видаватиме патенти замість Держслужби інтелектуальної власності

Кабінет Міністрів передав Мінекономрозвитку функції Державної служби інтелектуальної власності України щодо реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності. Відповідні функції включають видачу усіх охоронних документів (патентів, свідоцтв) у сфері інтелектуальної власності.

Про це повідомляє прес-служба МЕРТ.

«Рішення Уряду є черговим кроком до створення Національного органу інтелектуальної власності згідно з Планом пріоритетних дій Уряду на 2017 рік та Концепцією реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні», — йдеться у повідомленні.

За словами міністра економічного розвитку Степана Кубіва, реформа у сфері інтелектуальної власності є надзвичайно важливою для покращення інвестклімату України. .

Постанова Уряду про передачу функцій Державної служби інтелектуальної власності України Мінекономрозвитку набуде чинності з дня її офіційного опублікування.

Новий Національний орган інтелектуальної власності (НОІВ) видаватиме патенти та свідоцтва за принципом «єдиного вікна». В Уряді зазначили, що створення НОІВ передбачає послідовне реформування сфери інтелектуальної власності.

За оцінками Офісу торгового представництва США (USTR), Україна мала отримала статус «піратської» країни ще в 2013 році, проте санкції не застосовувалися через складну політичну ситуацію.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram