Міністерство фінансів хоче зменшити поріг вартості автомобілів, які обкладаються податком на розкіш.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Там пояснюють, що в чинній редакції цей транспортний податок (він же податок на розкіш) передбачає, що його сплачують власники авто віком до 5 років включно, середньоринкова вартість яких становить 375 розмірів мінімальних заробітних плат (МЗП).

Тобто вартість такого авто залежить від МЗП і не є постійною. У 2017 році така зарплата була 3200 гривень, тому податок на розкіш стосувався машин від 1,2 мільйона гривень. Але через підвищення МЗП поріг регулярно збільшується.

У січні 2020 року він вже становив 1,77 мільйона, а у 2021 році збільшиться до 2,25 мільйона, бо мінімалка буде вже 6 тисяч гривень.

У зв’язку з цим значно знизилась кількість авто, з яких сплачують цей податок — у порівнянні з 2019 роком у 1,5 раза. У Мінфіні кажуть, що це негативно позначилось на місцевих бюджетах, бо саме туди йдуть ці гроші.

«Для прикладу, за 10 місяців поточного року до бюджетів громад надійшло 183,4 млн грн, а за цей самий період минулого року — 242,4 млн гривень. Таким чином, транспортний податок на розкішні авто втрачає своє фіскальне значення», — йдеться у повідомленні.

Через це відомство пропонує внести зміни до Податкового кодексу і зменшити поріг до 200 мінімалок. Якщо ці зміни ухвалять, у 2021 році податок на розкіш платитимуть власники авто вартістю від 1,2 мільйона гривень.

Фото:

Мінфін

Поділитись: