Кабінет міністрів України зобов’язав Міністерство фінансів внести зміни до законодавства щодо розділення Державної фіскальної служби на податкову та митну служби до 18 березня 2019 року, тобто протягом трьох місяців після ухвалення відповідної постанови уряду.

Водночас, напрацювати необхідні законодавчі зміни Мінфін має до 18 лютого.

«Поділ ДФС на дві служби є важливим кроком на шляху до побудови якісної системи адміністрування податків і зборів. Реформа ДФС створить підґрунтя для демілітаризації податкових органів, покращить якість сервісів, які надаються платникам податків, підвищить прозорість та підзвітність роботи податкових та митних органів», — повідомив заступник міністра фінансів Сергій Верланов.

Зазначимо, що рішення про розділ Державної фіскальної служби на дві окремі служби Кабмін затвердив під час засідання уряду 18 грудня 2018 року. Тоді повідомлялося, що у Мінфіні мають створити спеціальну комісію.

Державна фіскальна служба була створена у 2014 році як правонаступник Міністерства доходів і зборів України. Вона відповідальна за податковий та митний напрям. У часи президентства Віктора Януковича, Міністерство доходів і зборів підозрювали у створенні централізованих схем з ухилення від оподаткування та відмивання коштів, а також «торгівлі» податковими кредитами з податку на додану вартість, які завдали збитків державі на мільярди гривень.

Раніше повідомлялось, що ДФС планують розділити на три окремі державні органи, які будуть, відповідно, адмініструвати податки, адмініструвати митні платежі та здійснювати розслідування фінансових злочинів.

Поділитись: