Міністерство фінансів планує протягом трьох років зменшити рівень державного боргу з 81% до 55% ВВП

Міністерство фінансів планує протягом трьох років зменшити рівень державного боргу з 81% до 55% ВВП.

Про це повідомив під час прес-конференції міністр фінансів України Олександр Данилюк.

«Розуміючи ризики і виклики, пов'язані, в тому числі, з валютною часткою боргу та виплатами, які будуть в 2019, 2020, 2021 роках, ми плануємо до 2020 року знизити рівень державного боргу до 55%», — заявив Данилюк.

Міністр також розповів, що уряд розраховує успішно завершити програму Міжнародного валютного фонду. «Нам для цього залишилось реалізувати не так багато структурних реформ, і більшість із них ми плануємо прийняти до завершення цієї сесії», — переконаний він.

Крім того, міністр повідомив, що стратегія управління державним боргом буде подана на розгляд Парламенту разом із першою трирічною бюджетною резолюцією.

Поза тим, мінфін все ж планує самостійно вийти на зовнішній ринок запозичень та випустити євробонди. Як повідомлялося, очікуваний об'єм запозичення буде меншим  $1 млрд. Це знову збільшить розмір державного боргу, але поверне увагу інвесторів до України.

Нагадаємо, Кабінет міністрів 25 травня затвердив план заходів щодо реалізації Стратегії реформування системи управління державними фінансами України на 2017-2020 роки. Мета стратегії — знизити темпи приросту державного боргу в середньостроковій перспективі і утримувати їх на прийнятному рівні. 

У квітні 2017 року МВФ ухвалив черговий транш для України у розмірі $1 млрд, а Євросоюз переказав 600 млн євро кредиту в рамках макрофінансової допомоги. В результаті, розмір державного боргу збільшився на 2,7% до $74,31 млрд, або 81% ВВП. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: