УКРАЇНА

Мінфін закликав Раду ухвалити закон, що дозволить погасити борги перед бізнесом

13 березня, 2018 15:44
УКРАЇНА/Мінфін закликав Раду ухвалити закон, що дозволить погасити борги перед бізнесом
Зберегти
Вигляд
Міністерство фінансів закликає народних депутатів підтримати законопроект № 7518, який дозволить погасити заборгованість держави за відшкодування ПДВ бізнесу на суму 676,2 мільйони гривень.

Міністерство фінансів закликає народних депутатів підтримати законопроект № 7518, який дозволить погасити заборгованість держави за відшкодування ПДВ для бізнесу на суму 676,2 мільйони гривень.

Про це йдеться в заяві на офіційному сайті Мінфіну.

Відповідний законопроект розробив Мінфін разом з представниками бізнесу та експертами. Ідеться про заборгованість по 498 заявах, які подали до початку функціонування публічних реєстрів заяв на відшкодування ПДВ.

«Метою законопроекту є усунення проблем, що перешкоджають дотриманню прав та законних інтересів платників податків, які досі очікують на відшкодування ПДВ по заявах поданих до 1 лютого 2016 та узгоджених за рішеннями суду», — зазначається на сайті Мінфіну.

Після того, як парламент проголосує закон, держава має повернути підтверджену заборгованість бізнесу. Також зазначається, що нині в процесі оскарження — ще 4 мільярди гривень. У разі успіху оскарження перших заявок, заборгованість держави перед бізнесом зросте на цю суму.

Заборгованість за заявками на відшкодування ПДВ виникла після запровадження нової системи автоматичного відшкодування податку підприємцям. Заявки, подані до фактично запровадження цієї системи, не повернули через плутанину в законодавстві.

Раніше президент Петро Порошенко підписав закон, яким українське кіновиробництво звільняється від податку на додану вартість.

Пов`язані новини