Міністр інфраструктури України Володимир Омелян анонсував прихід в Україну міжнародної компанії, що спеціалізується на виробництві електровозів та відкриття таких виробничих потужностей в Україні.

Про це Омелян повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Дуже сподіваюсь, цьогоріч ми зможемо підписати контракт зі світовою компанією на виробництво електровозів в Україні. Але не тільки їх. В перспективі мова йде і про пасажирські потяги, трамваї, тролейбуси, метро тощо. Ще раз: виробництво має бути в Україні», — повідомив Омелян.

За його словами, запровадження нової електричної тяги — один з пріоритетів у розвитку Укрзалізниці, який ліг в основу стратегії компанії до 2023 року. Окрім виробництва електролокомотивів для потреб Укрзалізниці, в уряді пропонують відкрити можливість для користування українськими коліями приватним компаніям.

«Окремий виклик для Укрзалізниці — запуск приватної тяги на вантажних та пасажирських перевезеннях. Поступово трансформуємо візію управління державними активами: якщо раніше були інтереси чиновника, то тепер — інтереси користувача послуг», — заявив Омелян.

Зазначимо, що раніше Укрзалізниця проводила переговори про купівлю електролокомотивів з двома компаніями: французькою Alstom та китайською компанією CRRC. Зокрема Alstom повідомляла про плани постачання та часткового виробництва своїх локомотивів в Україні.

Поділитись: