Мінінфрастуктури планує повернути в державну власність танкер «Рута», який рік тому був затриманий у Лівії за підозрою в контрабанді нафтопродуктів.

Мінінфрастуктури планує повернути в державну власність танкер Рута, який рік тому був затриманий у Лівії за підозрою в контрабанді нафтопродуктів. 

Про це повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

Заступник міністра Юрій Лавренюк розповів, що судно знаходиться на балансі держпідприємства «Одеський МТП», а з 2005 було передане компанії-фрахтувальнику «Manchester Shipping S.A.». За рішенням Арбітражної комісії компанія-фрахтувальник зобов'язана повернути судно «Рута» у державну власність.

За словами Лавренюка держпідприємство «Одеський МТП» розробить план заходів з повернення судна «Рута» та механізм компенсації завданих збитків компанією-фрахтувальником.

Також заступник міністра зазначив, що буде ініційоване звернення до посольства Лівії в Україні.

Нагадаємо, 28 квітня лівійські військово-морські сили захопили два судна, в тому числі одне українське, за підозрою в контрабанді нафти. 

Пізніше стало відомо, що з 2011 року власником судна є одеська компанія Manchester Shipping S. A. Екіпаж судна складається з жителів Одеського регіону.

30 квітня в Лівії розпочалось кримінальне провадження проти 14 членів екіпажу, які знаходились на українському танкері «Рута».

Поділитись: