Міністерство оборони Ізраїлю почало арешт криптовалютних рахунків ХАМАСу

Міністр оборони Ізраїлю Бені Ганц підписав указ про арешт електронних гаманців, які ХАМАС використовує для збору біткоїнів та інших криптовалют.

Про це пише The Times of Israel та Al Jazeera.

Зокрема, Ганц заявив, що Ізраїлю вдалося виявити мережу електронних гаманців, які використовував ХАМАС. Окрім біткоїнів, на цих рахунках також були платежі у криптовалютах ХRP, Ethereum, Tether і навіть Dogecoin.

За даними видання Elliptic, на цих рахунках загалом було понад 7,7 мільйона доларів у криптоактивах.

У Міноборони Ізраїлю зазначили, що ці запаси криптовалюти експлуатувались із Сектору Гази, а ХАМАС проводив онлайн-кампанію зі збору пожертв на своє військове крило. Після 11-денного конфлікту у травні цього року збір коштів прискорився.

Гендиректор ізраїльської асоціації біткоїнів заявив, що цей арешт рахунків ХАМАСу доводить безпечність криптовалют.

«Зловмисники, які використовують цю фінансову систему, на власному досвіді дізнаються, що відкритий журнал транзакцій, блокчейн, викриє їх і дозволить правоохоронним органам діяти щодо них», ㅡ сказав він.

ХАМАС запустив збір пожертв від своїх прихильників через Bitcoin у січні 2019 року, а вже у квітні анонсував, що перебуває на «експериментальній стадії» створення складної системи онлайн-платежів для залучення грошей від міжнародних донорів.

Минулого року Міністерство юстиції США заявило, що вилучило мільйони доларів із криптовалютних рахунків, з яких фінансувалися терористичні угруповання, зокрема «Аль-Каїда» та «ІДІЛ». Тоді у Штатах зазначали, що арештували понад 150 рахунків у криптовалютах, які відмивали кошти з гаманців, котрими управляв ХАМАС.

Що відбувається на Близькому Сході?

З 10 травня тривали ракетні обстріли між Ізраїлем і Палестиною. Приводом для них стали кілька днів ескалації в Єрусалимі. Спершу ізраїльський суд ухвалив рішення виселити кілька мусульманських сімей зі східної частини міста, яку Палестина вважає столицею своєї частково визнаної держави.

А 10 травня, у День Єрусалима, відбулися сутички між ізраїльськими силами безпеки й мусульманами на Храмовій горі, зокрема поблизу мечеті Аль-Акса, яка відіграє важливу роль в ісламі. На цьому тлі палестинські воєнізовані угруповання почали обстріли із Сектору Гази.

Палестинська сторона повідомила щонайменше про 230 жертв обстрілів із початку загострення конфлікту, серед них 65 дітей, понад тисяча людей зазнали поранень. Ізраїль повідомляє про загибель щонайменше 12 людей зі свого боку, зокрема двох дітей.

Одинадцятиденна ескалація між Ізраїлем та Сектором Гази (наймасштабніша за останні роки) припинилася 21 травня, наступного дня після того, як влада Ізраїлю та бойовики ХАМАСу домовилися про перемир’я. Його зірвали менш як за місяць.