Міністерство охорони здоров’я підготувало концепцію ліцензування лікарів, яка найближчим часом має бути затверджена в Мінфіні та Мін'юсті та паралельно працює над відповідним законопроєктом.

Про це повідомила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на пресконференції, передає кореспондент Громадського.

Аби врахувати думку лікарів представники МОЗ їздили по регіонах і спілкувалися з медиками як вони бачать ці зміни, які в них є вимоги і як це підходить для їхньої практики.

За словами Супрун, ліцензування захистить звичайних медиків від свавілля головних лікарів, які не зможуть без причини звільняти неугодних чи не давати їм працювати. «Якщо в них є ліцензія — це для них захист, що вони можуть займатися своєю професією», — пояснила в.о. міністра охорони здоров’я.  

«Пацієнти, коли є нарікання на лікарів, зможуть подавати скарги до ліцензійної ради. Вони будуть розглядатися анонімно і тоді медика можуть або штрафувати, або вимагати додаткове навчання, або навіть відібрати ліцензію і лікар не буде надалі займатися медициною», — розповіла про переваги системи ліцензування для пацієнтів Супрун.

Додатковий плюс від такої реформи — держава нарешті знатиме скільки в неї є лікарів, де вони працюють і чим займаються. Бо нинішній реєстр медичних працівників, за словами Супрун, дуже застарілий і багато з тих, хто в ньому є або вже не займаються медичною практикою, або працюють на трьох-чотирьох посадах. Реальні дані дозволять міністерству розуміти планування розвитку медичних кадрів.

Раніше Супрун розповіла, що завдяки урядовій програмі, яка передбачає закупівлю стаціонарного ангіографічного обладнання на умовах співфінансування з місцевих бюджетів, в Україні смертність від інфарктів зменшилася на 20%.

Поділитись: