Пацієнти з інфарктом, які потребують стентування, отримуватимуть допомогу безкоштовно по всій Україні. Про це заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун

Пацієнти з інфарктом, які потребують стентування, отримуватимуть допомогу безкоштовно по всій Україні. Про це заявила на засіданні Кабінету міністрів виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

«З ініціативи прем'єр-міністра і уряду в бюджеті 2017 року додатково виділено 150 млн грн. для закупівлі ангіографічної обладнання. Це дозволить створити цілу мережу кардіологічних центрів по Україні. Кожен українець, у якого стався інфаркт, може отримати допомогу і стент безкоштовно. У нас буде достатньо обладнання, щоб забезпечити всіх пацієнтів», — сказала в.о. міністра охорони здоров'я.

За її словами, зараз програма реалізується, а клініки отримують дозвіл на проведення ангіографії та закуповують відповідну апаратуру.

Коментуючи процес закупівлі медвиробів і лікарських засобів за рахунок держбюджету за програмою лікування серцево-судинних захворювань, Супрун, зазначила, що за кошти держбюджету 2015 року, коли стенти закуповувалися через українські фармкомпанії, було закуплено білш ніж 7 тис. стентів. За кошти бюджету 2016 року за участю міжнародних організацій вдасться закупити більше 10 тис. стентів.

Процес стентування, Xcelus

«Чесне проведення тендера, які забезпечує міжнародні організації, дозволяє врятувати додатково понад 3 тис осіб», — сказав вона.

Раніше повідомлялося, що в Україні розроблятимуть електронну систему охорони здоров'я Е-health.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Пацієнти будуть підписувати контракт зі своїм лікарем — МОЗ»

Поділитись: