Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб розділять на окремі установи.

Про це заявила глава міністерства Оксана Коляда в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Нам вдалося донести інформацію про величезний обсяг завдань, які лежать в площині всього уряду, і дати зрозуміти вищому керівництву держави, що це вимагає окремого блоку роботи окремого міністерства, можливо, навіть яке очолюватиме профільний віце-прем’єр-міністр. Але і тут у нас є розуміння того, що слід не починати знову Міністерство окупованих територій, необхідно міняти парадигму і говорити про ефективну роботу Міністерства реінтеграції. Наша команда узагальнює свої пропозиції, і ми їх представимо найближчим часом», — сказала міністерка.

Вона наголосила, що питання реінтеграції не поміщаються в функціонал одного міністерство і з ними є потреба в міжсекторній співпраці.

«Дуже важливим для нас є узагальнення та передача нашого досвіду і напрацювань для перезапуску нового міністерства з питань реінтеграції», — додала міністерка.

За словами Коляди, наразі у відомстві проводять консультації для того, щоб бути готовим до цього поділу. На запитання, як саме технічно буде проходити поділ, Коляда відповіла, що є кілька варіантів, серед яких і скасування того рішення, яке об’єднало два міністерства.

Однак вона наголосила, що нова установа, яка утвориться після поділу, не буде міністерством окупованих територій в тому форматі, яким воно було до об’єднання 

«Потрібен принципово новий підхід і стратегічне бачення. Потрібно грати на випередження і мислити довгостроковими конструкціями. усвідомлення цього і стало одним з результатів роботи нашої команди в цьому напрямку », — зазначила Коляда.

Нагадаємо, 29 серпня 2019 Верховна Рада року затвердила створення Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України. До цього існувало два міністерства: з питань тимчасово окупованих територій та у справах ветеранів.

Поділитись: