На Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб покладена відповідальність за державну політику в питаннях анексованого Криму та тимчасово непідконтрольних Україні районів Донецької і Луганської областей.

Про це йдеться в положенні про міністерство, затвердженому постановою №376 від 8 червня і опублікованому 29 червня на сайті Кабміну.

Згідно положення, основними завданнями міністерства стає забезпечення формування та реалізація державної політики з питань Криму і непідконтрольних владі територій Донецької і Луганської областей, кінцевою метою якої є її реінтеграція в єдиний конституційний простір України.

Міністерство також має сприяти реалізації прав і свобод переселенців і створення умов для добровільного повернення таких осіб до місця проживання або інтеграції на новому місці проживання в Україні.

Відомство має координувати діяльність з надання гуманітарної допомоги цивільному населенню під час збройних конфліктів, розвитку миру, відновленню та розвитку Донецької та Луганської областей.

Також функціями відомства визначено, що воно має сприяти задоволенню національно-культурних, освітніх потреб, розвитку етнічної самобутності корінних народів і національних меншин, які проживають на тимчасово окупованій території України.

Поділитись: