У вівторок 4 липня поліція спільно з СБУ та прокуратурою попередила черговий етап кібератаки на сервери український компанії за допомогою вірусу Petya.

У вівторок 4 липня поліція спільно з СБУ та прокуратурою попередила черговий етап кібератаки на сервери український компанії за допомогою вірусу Petya.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Сьогодні спеціальні агенти департаменту кіберполіції, разом з фахівцями СБУ та міської прокуратури припинили другий етап кібератаки Petya», — заявив Аваков.

За його словами, пік атаки планувався на 16:00. «Стартувала атака о 13:40. До 15:00 кіберполіція заблокувала розсилку та активацію вірусу з серверів інформаційної системи M.E.Doc», — додав він.

«Атака була зупинена. Сервера вилучено, разом зі слідами впливу кіберзлочинців з очевидними джерелами з Російськой Федерації», — підкреслив Аваков.

Нагадаємо, раніше в кіберполіції заявили, що вірус Petya поширювався за допомогою бухгалтерського програмного забезпечення M.E.Doc, розробленого в Україні.

У вівторок 4 липня голова кіберполіції заявив, що сервери розробника M.E.Doc були вилучені у справі про кібератаку.

Нагадаємо, 27 червня комп'ютерний вірус-вимагач атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства. У Національному банку України назвали це найбільшою «хакерською» атакою.  

Також повідомлялося, що вірус-вимагач вразив комп’ютери підприємств Європи та США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цифровий апокаліпсис через недбалість: що треба знати про наймасштабнішу хакерську атаку в Україні

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile