Життя

Міністр інформполітики: Іномовлення коштуватиме бюджету 200 млн грн на рік

Життя/Міністр інформполітики: Іномовлення коштуватиме бюджету 200 млн грн на рік
Зберегти
Вигляд

Міністр інформаційної політики Юрій Стець у ефірі hromadske.tv окреслив плани з розвитку мультимедійної платформи іномовлення України.

Платформу було запущено 1 жовтня на базі державних телерадіокомпаній Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення", Банківське телебачення (БТБ) та інформаційного агентства Укрінформ. Замість супутникового телеканалу УТР в ефірі почав мовлення телеканал UATV.

«Коли Верховна Рада ухвалить закон про іномовлення України, там будуть закладені кошти не під Укрінформ чи УТР, а саме під мультимедійну платформу іномовлення України. Він буде розглядатися парламентом у четвер [8 жовтня] у першому читанні», - сказав Стець. За його словами, ухвалення закону стане завершенням реформи іномовлення України.

Він пояснив, що проект буде фінансуватися за державні кошти — річна сума складе 0,04% річного бюджету країни. На суспільне мовлення, для порівняння витрачається 0,02%, уточнила Світлана Остапа, заступник директора Телекритики.

«Якщо говорити в грошах, то це близько 200 млн грн на рік. Якщо говорити, чи це нормально для того, що ми плануємо, думаю, що ні. Ми плануємо запустити міжнародну кореспондентську мережу, створити медіахаб, приміщення Укрінформу потребує ремонту», - сказав Стець.

У фінплані дохідну частину Укрінформу планується збільшити вдвічі, а також залучити кошти міжнародних донорів та меценатів, а з роками вивести медіаплатформу на самоокупність.

hromadske.tv

Пов`язані новини