Віце-прем’єр та міністр культури Польщі Пйотр Ґлінський планує приїхати до Харкова на могили убитих співробітниками НКВС поляків.

Віце-прем’єр та міністр культури Польщі  Пйотр Ґлінський планує приїхати до Харкова на могили убитих співробітниками НКВС поляків.

Про це повідомляє «Польське Радіо».

«Правдоподібно в червні віце-прем’єр Пйотр Ґлінський поїде у Харків, щоб відвідати могили поляків, вбитих НКВС. Що стосується польсько-українських перемовин, міністр культури заявив, що відбулася зустріч з його українським колегою Павлом Розенком, польська сторона представила свою позицію і сподівається на відповідь української сторони», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, польська спільнота Києва вшанувала жертв розстрілів у Катині. Вшанування відбулося на цвинтарі у Биківні, де спочивають останки жертв з так званого «українського катинського списку». На вшануванні був присутній посол Польщі в Україні Ян Пєкло.

Раніше глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що Україна дозволить ексгумацію поляків у разі згоди Польщі на легалізацію українських пам'ятників.

Пізніше у Порошенка повідомили, що Україна та Польща погодились з необхідністю зняти мораторій на пошуково-ексгумаційні роботи.

Поділитись: