Життя / Спорт

Міністр Мутко міг приховувати вживання допінгу спортсменами РФ – журналіст ARD

Життя/Спорт/Міністр Мутко міг приховувати вживання допінгу спортсменами РФ – журналіст ARD
Зберегти
Вигляд

Міністр спорту Росії Віталій Мутко міг бути причетний до приховування інформації про систематичне застосування допінгу російськими спортсменами.

Про це в коментарі Громадському розповів Хайо Зеппель, журналіст німецький телеканалу ARD, який випустив новий фільм-розслідування «Секретна справа про допінг: година ікс для Росії».

«Завжди існували підозри, що російське міністерство причетне до масштабного покривання систематичного вживання допінгу в російському спорті. Особливо в російській атлетиці. Але ніколи не було доказів цього. Тепер до ми наблизились до таких доказів та свідчень, тому що у нашому розпорядженні є електронні листи між російським міністерством спорту та антидопінговою агенцією у Москві щодо зразків допінгу з серпня 2014 року», – сказав він.

Журналіст наводить листування, у якому обговорюється виявлення допінгу в пробі неназваного гравця футбольного клубу «Краснодар» в 2014 році. Учасники листування домовляються звернутися за інструкціями до особи з ініціалами «ВЛ».

«В.Л – це ініціали – ім’я і по батькові Віталія Леонтьєвича Мутко. Абсолютно очевидно, що в переписці мають на увазі міністра спорту, оскільки це внутрішнє листування і ми знаємо ці джерела. Це означає, що ймовірно міністр спорту може вплинути на рішення оприлюднювати результати допінгового контролю чи ні», – сказав Зеппель.

За його словами, ці факти можуть вплинути на рішення Міжнародної асоціації легкої атлетики у Відні щодо заборони участі російським спортсменам в Олімпіаді-2016 в Ріо.

«Принаймні з теоретичної точки зору, якщо враховувати всі передумови для ухвалення рішення, – то Росії не мали б дозволити брати участь в Олімпіаді в Ріо. Тому я думаю, що шанси для того, щоб існуючу дискваліфікацію  зняли, стають все меншими і меншими», – сказав журналіст.

Екс-виконавчій директор Російського антидопінгового агентства Нікіта Камаєв. Фото: rusada.ru

У фільмі також згадується про смерть у лютому 2016 року колишнього виконавчого директора Російського антидопінгового агентства Нікіти Камаєва, який, за інформацією журналістів, незадовго до смерті зв'язувався з датським вченим Вернером Меллером і обіцяв передати йому якусь інформацію щодо допінгу не тільки в Росії, але й в інших країнах.

«Уся переписка між ним і данським спортивним науковцем – а це чимала кореспонденція, написана наприкінці минулого та на початку цього року – вказує, що він планував написати вибухову книгу про допінг в Росії. Правда в тому, що ця людина планувала написати підривну книгу, яка становила б загрозу для спорту в Росії і у всьому світі. І от він раптово помирає. Ми просто прагнули показати, що може бути певний зв’язок між особистою долею Камаєва і тим, про що мала бути книга», – сказав Зеппель.

Віктор Чегін зі спортсменами Денісом Ніжегородовим та Сєргєєм Бакуліним. 10 травня 2012. Фото: rusathletics.com

Крім того, у фільмі стверджуються, що російський тренер Віктор Чегін, якого довічно дискваліфікували через допінг-скандал і далі працює з російськими спортсменами. Як доказ цього, показують кадр з машині, яка супроводжує спортсменів, що займаються спортивною ходою в місті Адлер, на якому погано видно обличчя якоїсь людини. Однак німецька експертиза вказує на те, що це –  саме Віктор Чегін.

Міністр спорту Росії Мутко в розмові з одним з авторів фільму це заперечує.

«Ми слідкуємо за реакцією Кремля, зокрема прес-секретаря Путіна. Завжди одне й те саме: заперечення, заперечення, заперечення. Моя думка, що найбільша проблема для росіян – це визнати, що існують вкрай серйозні допінгові проблеми і почати все з нуля, щось виправити», – сказав журналіст.

Нагадаємо, що колишній голова московської антидопінгової лабораторії Грігорій Родченков в інтерв'ю The New York Times сказав, що десятки російських спортсменів, у тому числі щонайменше 16 призерів зимових Олімпійських ігор 2014 року, були частиною великої програми вживання допінгу, якою керувала держава.

Пов`язані новини