Міністр освіти Ізраїлю Нафталі Беннет виріщив негайно заморозити співпрацю Ізраїлю з ЮНЕСКО в силу рішення організації визнати головні іудейські святині мусульманськими.

Про це повідомляє The Jerusalem post.

У зв’язку з рішенням Беннета більше не буде ніяких зустрічей з офіційними представниками ЮНЕСКО та подальшої співпраці. За його переконанням, такий крок викликаний тим, що ЮНЕСКО заохочує до терору.

«Ваше рішення заперечує історію і заохочує терор», — повідомив Беннет країнам ЮНЕСКО. «Не доведи боже тим, хто дають призи прихильникам Джихаду в Єрусалимі на тому ж тижні, коли там вбивають двох євреїв, заохочувати більше жертв. Західний світ стоїть за ЮНЕСКО і проти терору. Так само, як вони виступають проти терору в Алеппо, вони повинні об’єднатися проти дипломатичного терору в Єрусалимі.»

Беннет проведе зустріч наступного тижня для того, щоб прийняти рішення про подальші кроки.

ЮНЕСКО 13 жовтня схвалило резолюції, які заперечують зв’язок іудаїзму з його головними священними місцями: Храмовою горою та Стіною плачу.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу у відповідь на це заявив: «В ООН триває театр абсурду».

«ЮНЕСКО прийняла за цей рік вже друге рішення про заперечення зв’язку єврейського народу із Храмовою горою, нашою святинею протягом більш ніж 3000 років», — сказав він. «Що далі? Рішення ЮНЕСКО заперечить зв’язок між арахісовим маслом і желе? Бетменом і Робіном? Роком і ролом?»

Двадцять шість країн утрималися від голосування і двоє були відсутніми. Шість країн, що проголосували в підтримку Ізраїлю, це США, Велика Британія, Литва, Нідерланди, Німеччина та Естонія.

Підтримали пропозицію Алжир, Бангладеш, Бразилія, Чад, Китай, Домініканська республіка, Єгипет, Іран, Ліван, Мавританія, Малайзія, Марокко, Мексика, Мозамбік, Нікарагуа, Нігерія, Оман, Пакистан, Катар, Росія, Сенегал, Південна Африка, Судан і В'єтнам.

Від голосування утримались Албанія, Аргентина, Камерун, Кот-de'Ivoire, Сальвадор, Іспанія, Франція, Гана, Греція, Гвінея, Гаїті, Індія, Італія, Японія, Кенія, Непал, Уганда, Парагвай, Південна Корея , Санкт-набори і Невіс, Словенія, Шрі-Ланка, Швеція, Того, Тринідад і Україна.

Відсутніми були Сербія і Туркменістан.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile