УКРАЇНА

Міністр освіти презентувала концепцію 12-річної школи

УКРАЇНА/Міністр освіти презентувала концепцію 12-річної школи
Зберегти
Вигляд

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич презентувала концепцію «Нової української школи». Вона передбачає, що діти будуть навчатися у школах 12 років. Гриневич уточнила, що концепція почне діяти у 2018 році.

«В усіх європейських країнах мінімальна тривалість здобуття повної загальної середньої освіти складає від 12 до 14 років. Ми бачимо потребу збалансування на всіх рівнях гуманітарної і природничо-математичної освіти, зберегти добрі традиції й забезпечити високий рівень природничо-математичної освіти та вивчення інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у всіх школах», – йдеться у документі.

Згідно концепції, навчання у школі починатиметься, як правило, з шести років. Діти з особливими потребами зможуть приходити до школи з іншого віку.

Початкова освіта нової школи поділятиметься на два цикли: перший, адаптаційно-ігровий (1-2 класи) та другий, основний (3-4 класи).

У рамках профільної освіти старшокласник зможе обирати одне з двох спрямувань навчання: академічне, із поглибленим вивченням окремих предметів з орієнтацією на продовження навчання в університеті; чи професійне, яке поряд з отриманням повної загальної середньої освіти забезпечує отримання першої професії (не обмежує можливість продовження освіти).

За словами Гриневич, реформа орієнтована на те, щоб «зробити випускника конкурентноздатним у 21-му столітті – випустити зі школи всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість».

Слід зазначити, що представлений варіант концепції не є остаточним, кожен може долучитися до обговорення та надіслати свою думку щодо концепції за адресою [email protected]

Пов`язані новини