Міністр уряду Австралії Метт Канаван оголосив про відставку після повідомлення його матері про те, що він може мати італійське громадянство. Конституція Австралії забороняє обирати до парламенту громадян інших держав (міністерські посади в Австралії обіймають члени Палати представників і Сенату)

Міністр уряду Австралії Метт Канаван оголосив про відставку після повідомлення його матері про те, що він може мати італійське громадянство. Конституція Австралії забороняє обирати до парламенту громадян інших держав (міністерські посади в Австралії обіймають члени Палати представників і Сенату).

Про це повідомляє Associated Press.

За словами Канавана, його мати Марія зателефонувала і сказала, що у 2006 році подала заявку до італійського консульства на отримання громадянства Італії, і «мабуть подала заявку і за нього». На той час майбутньому міністру було 25 років. Сам Канаван ніколи не був в Італії.

«Я не зміг отримати остаточну юридичну консультацію стосовно того, чи дійсна в Австралії моя реєстрація як громадянина Італії без моєї згоди», — сказав він.

Міністр подав у відставку, однак не вийшов зі складу Сенату допоки не буде вирішено питання про його громадянство.

На це час його обов’язки виконуватиме віце-прем’єр-міністр Барнабі Джойс.

Раніше повідомлялося, що Австралія ускладнить правила надання громадянства.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: