Депутати парламенту Сербії проголосували за звільнення міністра оборони Братислава Гашича через його «непристойну» фразу на адресу журналістки, яку розцінили як неповагу до ЗМІ.

Про це повідомило агентство Reuters.

У грудні минулого року Гашич під час спілкування з пресою помітив, що журналістка стала на коліно, аби не закривати міністра у кадрі операторам з телебачення, та сказав: «Мені подобаються журналісти, які так швидко стають на коліна».

Тоді ЗМІ та політики засудили коментар міністра оборони, а друг і соратник Гашича, прем'єр-міністр Александар Вучич, пообіцяв його звільнити.

«Я прошу вас підтримати рішення через ввічливість, моральні пристойності і повагу, яку ми всі повинні показати для інших», - сказав прем’єр у зверненні до парламенту перед голосуванням щодо звільнення Гашича.

Після цього 195 із 250 депутатів проголосували за відставку міністра оборони. Рішення ухвалили перед достроковими парламентськими виборами, які відбудуться наприкінці квітня чи на початку травня. До того тимчасово керувати військовим відомством буде міністр фінансів Душан Вуйович.

Нагадаємо, наприкінці 2015 року сербська поліція заарештувала 79 осіб, у тому числі колишнього міністра, за підозрами в корупції. Збитки від їхньої незаконної діяльності оцінюються в 100 мільйонів євро.

/фото srbijadanas.com

Поділитись: