Міністри юстиції G7 зустрілися вперше в історії. Разом із міністром України обговорили воєнні злочини рф

Міністри юстиції країн G7 та міністр юстиції України Денис Малюська (крайній зліва), Берлін, 29 листопада 2022 року
Міністри юстиції країн G7 та міністр юстиції України Денис Малюська (крайній зліва), Берлін, 29 листопада 2022 рокуTwitter / Bundesministerium der Justiz

Міністри юстиції країн «Великої сімки» (США, Японія, Німеччина, Британія, Франція, Італія, Канада) вперше в історії провели зустріч. У Берліні вони обговорили воєнні злочини росії в Україні.

Про це повідомляють Мін'юст України та Німеччини.

«Міністри юстиції G7 зустрічаються вперше, тому що надзвичайні обставини потребують надзвичайних заходів. Те, як росія веде цю війну, є злочинним», — зазначили в німецькому Мін'юсті.

До зустрічі долучився український міністр Денис Малюська. За його словами, у представників різних країн є розуміння, що за воєнні злочини мають відповідати не лише солдати, а й високопосадовці. Метою візиту було покращення координації розслідувань воєнних злочинів росії.

Результатом зустрічі міністрів стало підписання спільної Берлінської декларації, у якій, зокрема, закріплюються зобов'язання покращувати діалог між правоохоронними органами та громадськими організаціями, вдосконалювати стандарти збору доказів, щоб уникати повторної травматизації свідків. Також міністри домовилися активізувати обмін найкращими практиками роботи зі свідками-потерпілими під час розслідування.

«Ухвалена декларація — це синхронізація того, хто за що відповідає, хто що фінансує, хто яку ініціативу буде підтримувати. Наступним кроком буде зустріч країн, які підтримали нашу ініціативу щодо створення Компенсаційного механізму і зняття імунітету з російських золотовалютних резервів, для того щоб перейти до підготовки тексту міжнародного договору», — розповів Малюська.

Нагадаємо, міністр юстиції Денис Малюська заявляв, що Україна вимагатиме від росії щонайменше 300 мільярдів доларів репарацій за шкоду внаслідок вторгнення. Наразі Мін'юст працює над резолюцією щодо створення фонду відшкодування збитків.

Україна пропонує, щоб у фонд відшкодування збитків стікалися російські гроші. Зокрема, резерви російського центрального банку, які заморожені в країнах G7. Заморожені російські активи за кордоном становлять від 300 до 500 млрд доларів.