УКРАЇНА

Мін’юст анонсував звільнення 1,8 тис. суддів після внесення змін до Конституції

УКРАЇНА/Мін’юст анонсував звільнення 1,8 тис. суддів після внесення змін до Конституції
Зберегти
Вигляд

Після внесення змін до Конституції в частині правосуддя будуть звільнені 1,8 тис. суддів, а на вакансії, що відкрилися буде оголошений конкурс.

Про це в ході круглого столу сказав міністр юстиції Павло Петренко, передає ЛІГА.net.

«800 суддів, призначених протягом останніх п'яти років, в тому числі Януковичем, повинні бути відправлені парламентом «на волю», і ми повинні відкрити 800 вакансій на посади суддів місцевих судів», - сказав він.

За словами міністра, робоча група, яка розробляла зміни в закон про судоустрій, взяла до уваги ініціативу Мін'юсту про збільшення кількості суддів, які будуть звільнені.

«Мова йде вже не про 800, а про 1,8 тис. суддів, які призначалися на п'ятирічний термін. Суть законодавчих змін, які зараз пропонуються, полягає в тому, що ті судді не можуть бути автоматично призначені на достроковий період, а по відкритих вакансіях буде проведено конкурс», – сказав Петренко.

Таким чином, за словами міністра, після звільнення 1,8 тис. суддів судова система буде оновлена на 30%.

Раніше начальник департаменту Міністерства юстиції з люстрації Тетяна Козаченко сказала, що закон про люстрацію не спрацював щодо суддів.

Пов`язані новини
Політика
22 листопада 2018
Конституційний суд схвалив зміни до Конституції щодо інтеграції в ЄС та НАТО
Конституційний суд надав позитивний висновок щодо президентського законопроекту про внесення змін до Конституції про інтеграцію України до Євросоюзу та НАТО. Про це заявила представниця президента України у Верховній Раді Ірина Луценко.За таке рішення проголосували 14 суддів Конституційного суду, що становить більшість голосів. Таким чином, запропоновані зміни визначити такими, що відповідають чинній Конституції, тому вони можуть бути підтримані парламентом.Висновок стосувався відповідності законопроекту статтям 157 і 158 Конституції.Стаття 157 — «Конституція України не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України».Стаття 158 — «Законопроект про внесення змін до Конституції України, який розглядався Верховною Радою України, і закон не був прийнятий, може бути поданий до Верховної Ради України не раніше ніж через рік з дня прийняття рішення щодо цього законопроекту».Нагадаємо, комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони підтримав ініційований президентом України Петром Порошенком проект змін до Конституції, якими закріплюється курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО.3 вересня Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект про зміни до Конституції щодо прагнення України до інтеграції в НАТО та Євросоюз.Про наміри зареєструвати такий законопроект Петро Порошенко заявив у День Незалежності України.Раніше в НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс. За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.Також Порошенко заявив, що Україна залишається в пріоритетах Північноатлантичного Альянсу і зовнішньої політики США. Таким чином президент прокоментував зустріч та спільну прес-конференцію американського президента Дональда Трампа та глави РФ Володимира Путіна.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до ЄС та НАТО — фундаментальні інтереси України — проект закону про нацбезпекуГенсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що «двері для України відкриті, але треба виконати низку вимог».
ВажливоВажливо
Перевірено
Зберегти