ENRU

Мін'юст опрацьовує понад тисячу звернень громадян, засуджених закордоном

Fb84bf9a393801298
Начальниця Управління міжнародної правової допомоги Мін'юсту Катерина Шевченко у студії Громадського, 22 червня, 2018 року. Фото: Громадське

Міністерство юстиції України наразі опрацьовує понад тисячу звернень громадян, засуджених закордоном, які просять про повернення в Україну.

Про це в ефірі програми «Нині вже» Громадському повідомила Катерина Шевченко, начальниця Управління міжнародної правової допомоги Мін'юсту.

«Я можу сказати, що наразі ми опрацьовуємо більше 1 тисячі звернень громадян, засуджених за кордоном, які просять про повернення в Україну. Найбільше число прохачів — з Росії. По інших державах цифра ця, десь в межах 100», — сказала вона.

«Десь близько 500 рішень про згоду на передачу засудженої особи було прийнято Міністерство юстиції у минулому році. В цьому році ми прийняли вже десь близько 250 рішень про згоду на передачу в Україну наших громадян», — додала Шевченко.

Водночас, за її словами, ці рішення не є гарантією того, що особа буде передана в Україну. «Тому що обов’язковою умовою для передачі є згода держави, у якій винесено вирок», — наголосила вона.

Шевченко зазначила, що основною причиною, яка заважає виконанню рішення, може стати не паритетність покарання або якщо злочином завдана шкода.

Раніше повідомлялось, що Міністерство юстиції хоче скасувати заборону на вивезення дітей за кордон без згоди іншого з батьків.