Міністерство юстиції України направило у Російську Федерацію запит на видачу в рамках конвенції про передачу засуджених осіб громадянина України Станіслава Клиха. Про це на брифінгу 23 червня сказала перша заступниця міністра юстиції Наталя Севостьянова.

З її слів, запит було надіслано одночасно із запитом про передачу засудженого Миколи Карпюка. Наразі Росія не надала відповідей на запити.

Запит про передачу Карпюка Україна направила Росії 16 червня.

Нагадаємо, суд Чечні 26 травня засудив українця Станіслава Клиха до 20 років ув'язнення. Разом з ним засудили до 22 років і 6 місяців Миколу Карпюка. Їх звинувачують у вбивстві російських військових під час першої чеченської війни у 94-95 роках.

18 червня у Грозному проти незаконно засудженого в Росії українця Станіслава Клиха розпочалося слідство у справі про неповагу до суду. У коментарі Громадському адвокат іншого засудженого українця Миколи Карпюка Ілья Новіков розповів, що нова справа проти Клиха через нібито неповагу до суду не має ніякого значення у порівнянні з оголошеним вироком.

Мати ув'язненого у Чечні українця Тамара Клих поспілкувалася з журналісткою Громадського і поділилася враженнями від зустрічі із сином.

Нагадаємо, 25 травня Надію Савченко обміняли на російських спецпризначенців Алєксандра Алєксандрова та Євгенія Єрофєєва. 14 червня засуджені в РФ Афанасьєв та Солошенко повернулися до України. В Росії їх ймовірно поміняли на Олену Гліщинську та Валерія Діденко.

Поділитись: