Працівники Міністерства культури Чечні стежитимуть за дотриманням народних традицій та правил пристойності під час проведення весіль. Про це повідомляє «Кавказский узел».

Таке рішення ухвалило керівництво міністерства. У жовтні 2015 року департамент культури мерії Грозного ввів низку заборон під час проведення весільних урочистостей.

«Зокрема, на весіллях заборонено вживати спиртні напої, влаштовувати стрілянину, з'являтися в невідповідному чеченському менталітету одязі, вихід в коло одночасно декількох танцюючих пар, вихід в коло без дозволу тамади, вихід попереду старших, занадто наближатися до дівчини під час танцю, здійснювати фривольні руху під час танцю, обмінюватися під час танцю партнерками, дівчатам заборонено змагатися з хлопцем в танці, робити більше 3 кіл під час танцю і так далі», — повідомляє видання.

чеченське весілля, chechentourism.ru

Також введена заборона на розрізання весільного торта нареченими і танець нареченої.

У Мінкульті республіки пояснили, що правила проведення весіль вводяться в суворій відповідності з традиціями і звичаями чеченців і спрямовані «на збереження культури чеченського народу».

Обмеження торкнуться окремих нововведень, а також правил виконання танців і поведінки учасників урочистостей.

Проведення весільних церемоній вимагає контролю, вважають в міністерстві культури Чечні.

«За останні роки в нашій республіці порушилася спадкоємність традицій. Це негативно відбилося і на правилах, що стосуються проведення весільних урочистостей.

Чеченський ловзар сьогодні підмінений якимись нововведеннями з Європи, молодь на весіллях поводиться неналежним чином, нерідко відсутній контроль за тим, що роблять старші, що в цілому негативно впливає на підростаюче покоління.

У зв'язку з цим 26 жовтня керівництвом міністерства вирішино сформувати спеціальні робочі групи, які будуть стежити за дотриманням правил проведення весіль. У ці групи увійдуть працівники Мінкульту і старійшини», — зазначає міністерство.

чеченське весілля, chechentourism.ru

Робочі групи будуть присутні на весіллях в ресторанах, банкетних залах і інших місцях, де мають намір стежити за дотриманням національних традицій при проведенні урочистостей. Контролери наділяються правом зупиняти «неправильні» весілля.

«Це може статися в разі присутності на весіллі нетверезих осіб, молодих людей, одягнених неналежним чином, непристойної поведінки учасників торжества, порушень правил проведення ловзара, які досить суворо регламентовані нашими традиціями і звичаями», — заявляють в міністерстві культури.

У Москві вже кілька місяців триває розгляд кримінальної справи про стрілянину на весіллі.

11 вересня помічник прокурора Шалінського району Чечні Магомєд Гучігов був затриманий у Москві за підозрою в хуліганстві із застосуванням зброї. За версією слідства, він був одним з учасників весільного кортежу, який стріляв з вікон машин на Каширському шосе.

чеченське весілля, wedding-madness.ru​

Думки жителів Чечні щодо контролю за проведенням весіль розділилися

«Треба чесно визнати, за останні 10-15 років все, що стосується проведення весіль, у нас змінилося в гірший бік. Традиційний чеченський ловзар в багатьох випадках перетворюється в якусь дискотеку, де одночасно в колі танцюють кілька пар, не дотримуються ніяких правил пристойності і традицій. Більш того, навіть сам чеченський танець тепер перетворений в щось незрозуміле.

Непристойні рухи тіла, якісь стрибки, сальто, незрозумілі кривляння, все це доходить до непристойності. Немає ніякої поваги до старших, поваги до дівчини під час танцю, поваги до наших традицій і звичаїв. Мене, якщо чесно, радує, що тепер за весіллями буде контроль», — заявила з цього приводу місцева мешканка Чечні Мадіна.

Чеченці відзначають, що весілля для них за традицією — серйозний захід.

«Що таке чеченський ловзар, в його традиційному розумінні? Це дуже серйозний і цікавий захід, де кожному учаснику відведена своя роль. Старі займають свою половину, молодики — свою, дівчата і жінки — свою.

На весіллі є розпорядники — «човс» у чоловіків і «жовс» у жінок. Спочатку танцюють старші, потім молодь. Хлопцеві в танці не можна наближатися до дівчини на відстань ближче витягнутої руки. За дотриманням правил стежить тамада, або «інарл» (генерал) як його ще називають.

Зараз же у багатьох випадках цього немає. Більш того, в моду входять якісь незрозумілі європейські традиції, наприклад, танець нареченої, або розрізання весільного торта.

Наречена на чеченському весіллі повинна скромно стояти в кутку, а нареченого взагалі на ній не буде видно, не кажучи вже про спільне розрізуванні торта. Добре, що нарешті ці питання вирішено взяти під контроль», — сказав колишній працівник Мінкульту Чечні Салавді.

чеченське весілля, chechentourism.ru

Деякі чеченці відзначають також, що в останні роки весільні торжества стали проводитися в банкетних залах і ресторанах, і це, на їхню думку, теж негативно позначається на чеченських традиціях.

«Перш за все весілля проводилися вдома, збиралися родичі, сусіди і близькі, знайомі та односельці. Тепер же все більше весілля відзначають в банкетних залах. А туди приходять навіть ті, хто не має ніякого стосунку до сім'ї нареченого або нареченої. Звідси і багато біди.

Не тільки хлопці, а й дівчата допускають під час танцю усіляки непристойні рухи, і це сприймається нормально. В наш час за будь-який такий вчинок просто виводили з кола.

Потрібно повертатися до нашого коріння, в іншому випадку від чеченського ловзара залишиться одна тільки назва», — вважає мешканка Грозного Лейла.

Як повідомляє видання, у вересні в Чечні за стрілянину з автомата на весіллі був звільнений співробітник підрозділу позавідомчої охорони МВС республіки.

Разом з тим в республіці є і ті, хто вважає встановлення контролю за проведенням весіллів неприпустимим.

«Як, де і в якому форматі проводити весілля, — це справа сім'ї нареченого. Я теж за те, щоб під час ловзара дотримувалися елементарних правил пристойності, але ось контроль з боку працівників міністерства культури, або чогось там ще, як мені здається, неприпустимі.

Це пряме порушення прав. Наша влада прагне встановити якомога більший контролю за суспільством. То з одягом розбиралися, то з хустками, то з бородами, то якісь дрес-коди вводили в міністерствах, ще щось, а тепер ось взялися за весілля.

Так скоро ми докотимося до того, що і похорон у нас почнуть контролювати», — висловив свою думку мешканець Грозного Лєчі.

Раніше повідомлялося, що Чеченська республіка уклала договір про співпрацю в сфері туризму з так званим міністерством молоді, спорту і туризму «ДНР»

У столиці Чечні Грозному в рамках турніру, за яким спостерігав глава республіки Рамзан Кадиров, відбулися «показові поєдинки» дітей.

У Чечні група невідомих напала на автобус зведеної мобільної групи «Комітету із запобігання тортур», який прямував із Інгушетії в Грозний. Нападники розбили всі вікна у машині, витягли людей з салону і почали бити, в тому числі, жінок.

Омбудсмен Чечні вважає, що на правозахисників міг напасти їхній керівник.

У Чечні спалили офіс правозахисників «Комітету із запобігання тортур».

Поділитись: