Міністерство культури вкрай стурбовані повідомленнями про те, що окупаційна влада Криму закрила для відвідувачів музей Лесі Українки в Ялті, повідомляє прес-служба відомства.

Відзначено, що музей закритий під приводом необхідності проведення ремонту будинку, в якому він розміщується, і в якому в 1897 році жила Леся Українка. Однак, як повідомляють ялтинські активісти, ніякі роботи там не проводяться, а заявлений термін закриття музею – до кінця 2017 року.

«Особливо цинічним виглядає той факт, що музей закритий на рік 145-ї річниці від дня народження української поетеси, коли її ім'я шанується в усьому світі», – йдеться в повідомленні.

У відомстві припускають, що справжніми намірами Росії є «повне припинення діяльності музею, який був створений зусиллями української громади Криму в рік здобуття Україною незалежності, і який за ці роки став одним з головних центрів наукової та просвітницької роботи, спрямованої на популяризацію української культури та зміцнення національної ідентичності українців в Криму».

«Міністерство культури розцінює дії так званої «влади» Криму, як продовження агресивної політики Кремля по відношенню до історії та культурі українського народу і буде ініціювати звернення до відповідних міжнародних організацій з метою тиску на РФ щодо негайного відновлення роботи музею Лесі Українки в Ялті і припинення репресивної політики Кремля щодо українців, української культури та історії на території тимчасово окупованого Криму», – підкреслили у відомстві.

Нагадаємо, музей Лесі Українки в Ялті опинився під загрозою закриття.

/скріншот із відео/

Поділитись: