Життя

Міноборони через суд спробує повернути будинок Сікорського

Життя/Міноборони через суд спробує повернути будинок Сікорського
Зберегти
Вигляд

У 2000-му році Міністерство оборони України передало в довготривалу оренду на 49 років земельну ділянку з будинком родини відомого українського інженера Ігоря Сікорського благодійному фонду. За умовами договору, будинок мали відремонтувати та виділити декілька кімнат під музей Сікорського.

«За 15-ть років нічого не відбулося» - повідомив Громадському тимчасово виконуючий обов’язки директора департаменту державної власності Міноборони Кирило Клименко.

«Тому міністерство і військова прокуратура ініціювали процес дострокового розірвання договору оренди земельної ділянки, у зв’язку з невиконанням його умов. Жодних відновлювальних робіт не відбулося, тому мета оренди не виконана. Ми наголошуємо на тому, що потрібно цей договір розірвати і далі вирішувати як належним чином зберегти це майно».

27-го листопада у Києві відбудеться чергове засідання суду першої інстанції щодо розгляду цієї справи. Як Повідомив Клименко, це вже третя спроба відомства вирішити це питання у судовому порядку.

Попередні суди приймали сторону відповідача, оскільки благодійний фонд регулярно сплачує орендну плату у розміні 14 тисяч гривень на місяць.

«Сподіваємося, що суд не буде відкладати розгляд цієї справи і до нового року ми отримаємо рішення» - зазначив він.

Спеціалісти Міністерства оборони України уже порахували, що на консервацію, а в подальшому і на реставрацію пам’ятки потрібно до 75 млн гривень.

«Безумовно, таких грошей у відомства немає» - заявив директор департаменту соціальної та гуманітарної політики Міноборони Валентин Федічев, -  «але ми звернулися з ініціативою і сподіваємося, що буде створено ініціативну групу з громадських організацій, меценатів, столичної влади аби спільними зусиллями відреставрувати цю пам’ятку.

Міністерство оборони має намір включити цей будинок до складу «Національного військово-історичного музею України» і створити тут експозицію присвячену не лише видатному інженеру Ігорю Сікорському, а в цілому історії повітроплавства України».

Ігор Сікорський  - відомий український та американський інженер – авіаконструктор. Проживав з родиною у будинку в центрі Києва за адресою вул. Ярославів Вал 15-Б. 

Пов`язані новини