Російські зенітно-ракетні комплекси, в тому числі «Бук», ніколи не перетинали кордон України. Про це розповів офіційний представник Міноборони Ігор Конашенков, передає «Інтерфакс». 

 «Ніякі російські зенітні ракетні комплекси, і в тому числі" Бук ", російсько-український кордон ніколи не перетинали», - сказав Конашенков.

Зенітно-ракетний комплекс «Бук», яким був збитий малайзійський «Боїнг» МН17, був привезений на контрольовану бойовиками територію України з Російської Федерації та потім вивезли в РФ.

Такого висновку дійшла Міжнародна спільна слідча група (Joint Investigation Team, JIT – ред.) з розслідування катастрофи малайзійського рейсу МН17, який був збитий 17 липня 2014 року на Донбасі. Про це йдеться в доповіді представників слідства на прес-конференції 28 вересня в Гаазі.

«Результати кримінальної справи свідчать, що рейс МН17 був збитий 17 липня 2014 року ракетою серії 9М38, яка була випущена з ЗРК «Бук», і цей комплекс був доставлений з території Російської Федерації, а потім був повернутий на територію РФ», — заявив представник JIT.

Нагадаємо, раніше Міжнародна спільна слідча група в ході розслідування у справі збитого в небі над Донбасом «Боїнга» рейсом МН17 встановила імена 100 причетних до цього злочину осіб.

Про це повідомив голова національної прокуратури Нідерландів Фредерік Вестербеке.

«Зараз є 100 підозрюваних, або осіб, які тим чи іншим чином можуть бути пов'язаними з тим, що збили («Боїнг» – ред.) або транспортуванням ракетного комплексу. Ми визначили їх особи, ці люди або управляли «Буком», або причетні до його переміщення до місця запуску. Інші особи також сприяли або будь-яким іншим чином відіграли роль. Наприклад, ті, які ескортували «Бук». Вони не є автоматично підозрюваними», – сказав Вестербеке на прес-конференції в Гаазі.

Поділитись: