Міністерство оборони допускає ракетний удар Росії у разі проведення Україною ракетних стрільб над Чорним морем 1-2 грудня

Міністерство оборони допускає ракетний удар Росії у разі проведення Україною ракетних стрільб над Чорним морем 1-2 грудня. Про це заявив заступник міністра оборони Олександр Дублян, повідомляють «Українські новини».

За його словами, наразі є інформація про направлення Росією ноти військовому аташе України у зв'язку з запланованими ракетними стрільбами, які мають провести 1-2 в чорноморській акваторії.

«Я думаю, що сьогодні до кінця дня ми будемо мати вже офіційну інформацію», — підкреслив заступник міністра.

Як вважає Дублян, Росія може реалізувати свої погрози про недопущення українських стрільб над Чорним морем і вдарити по українським пусковим установкам.

«Виходячи з їхніх дій за ці роки від них можна чекати багато чого поганого та негативного», — сказав він.

Заступник Міністра підкреслив, що Україна запланувала стрільби у відповідності з усіма міжнародними нормами.

«Термін проведення стрільб визначено 1 та 2 грудня. Повторюю, ми не порушуємо жодної міжнародної норми та в тому числі при проведенні даних стрільб», — заявив Дублян.

При цьому заступник міністра оборони відмовився надати відповідь, чи скасує Україна стрілянини у зв'язку з погрозами Росії.

Згідно з повідомленням федеральної агенції ТАСС, війська протиповітряної оборони Росії в анексованому Криму вже приведені у стан бойової готовності.

Повідомляється, що російська сторона розцінює українські ракетні стрільби як потенційну загрозу.

«Сили ПВО Росії в Криму переведені на посилений режим роботи. Це стосується не лише наземних засобів ПВО, але і корабельних, оскільки кораблі Чорноморського флоту — це самодостатні бойові одиниці для відбиття подібних загроз», — розповіло агенції джерело в силових структурах Росії.

Також видання повідомляє, що речник президента Росії Дмітрій Пєсков не знає, чи доручав його начальник Міністерству оборони підготувати військову відповідь на можливі пуски ракет Україною.

«Не можу відповісти на ваше запитання. Я, чесно кажучи, про це вперше чую, мені треба уточнити», — сказав він.

Нагадаємо, Федеральне агентство повітряного транспорту РФ заявило, що 1-2 грудня Україна збирається провести «ракетні стрільби» у повітряному просторі Росії.

За словами секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова, Україна не планує ракетні випробування в Керченській протоці.

За його словами, ракетні випробування Україна проводить в межах всіх міжнародних зобов'язань та договорів.

Поділитись: