Міністерство охорони здоров'я виступає за посилення відповідальності за відмову від вакцинації.

Міністерство охорони здоров'я виступає за посилення відповідальності за відмову від вакцинації.

Про це на засіданні Верховної Ради повідомила виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, передають «Українські Новини».

«Для наступних кроків (по профілактиці захворюваності на кір) нам потрібно буде... внести зміни до законів України, які регламентують питання вакцинації і посилити відповідальність за відмову від вакцинації, як це зроблено в усьому цивілізованому світі», — сказала вона.

За її словами, спалах кору стався, бо протягом останніх років рівень вакцинації проти кору становив менше 50%.

При цьому Супрун додала, що в 2017 році МОЗ вдалося змінити ситуацію і збільшити рівень вакцинації серед дітей до 77,8% плановими щепленнями.

На даний час в Україні не передбачено адміністративної або кримінальної відповідальності за відмову від вакцинації.

У 2018 році, за даними МОЗ, уже 1 285 осіб захворіло на кір, 3 людини померло. У 2017 році в Україні на кір захворіли 4 782 людини, 5 осіб в Одеській області загинули від ускладнень кору (з них 3 дітей).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кір в Україні: що потрібно знати про вакцину та як запобігти епідемії інших хвороб

У Німеччині, починаючи з 2015 року, відмова від щеплень дитини карається штрафом у 2500 євро. На початку 2017 року німецький Бундестаг підтримав урядовий законопроект про нагляд за інфекційними хворобами, який зобов'язує ясла інформувати відомства з охорони здоров'я, якщо батьки дітей не можуть підтвердити факт їхнього щеплення.

Поділитись: