Міносвіти починає впроваджувати у школах е-щоденники та е-журнали. Що це таке і нащо воно потрібне?

Ілюстративне фото
Ілюстративне фотоHelgi Halldórsson / Wikimedia Commons

Міністерство освіти і науки оголосило про початок впровадження у школах модуля E—Journal, який передбачає створення електронних класних журналів та електронних щоденників. Систему розробили ще восени 2020 року, після чого вона перевірялася в тестовому режимі.

E-Journal є частиною державної системи АІКОМ, призначеної для збору й обробки даних у сфері освіти. Функціонал модуля в МОН називають «об’єктивно компромісним з огляду на необхідність впровадження сучасних цифрових технологій в освітній процес у всіх школах країни».

Сервіс дозволяє вести електронний облік даних про учнів, розклад уроків, відвідуваність, домашні завдання тощо. Вносити дані туди зможуть учителі, а батьки й учні — переглядати її через власні облікові записи.

«Батьки в режимі онлайн в е-щоденниках бачитимуть інформацію про присутність дитини на навчанні, рівень її успішності, коментарі та поради вчителів, а учні — отримуватимуть завдання, слідкуватимуть за розкладом тощо», — пояснюють у Міносвіти.

Наказу МОН про обов'язковий перехід на систему E-Journal немає. Наш співрозмовник із керівництва однієї зі шкіл припускає, що відомство просто створило безкоштовну альтернативу електронним системам обліку даних про учнів, оскільки деякі школи вже користуються платними системами, а деякі собі цього дозволити не можуть.

Що відомо про систему E-Journal і як школи можуть до неї долучитися?

E-Journal почав роботу в тестовому режимі в жовтні 2020 року. Наприкінці грудня МОН доручив розпоряднику системи АІКОМ — Інституту освітньої аналітики — ввести модуль «у промислову експлуатацію». Відтоді ним почали користуватися понад 100 шкіл.

Тепер же під’єднатися до E-Journal зможуть усі заклади загальної середньої освіти. Для цього потрібно написати запит на адресу Інституту освітньої аналітики, після чого там створюють профіль адміністратора модуля для школи. Детальніше дивіться тут.

У планах Міністерства — перевести всі школи на використання електронних систем обліку даних про учнів (або E-Journal, або інших сервісів — це на вибір школи), щоб підключити їх до системи АІКОМ і збирати в ній дані, зокрема про успішність учнів.

У майбутньому МОН планує впровадити функціонал E-Journal для закладів вищої та професійно-технічної освіти. Наразі в міністерстві працюють над цим питанням, але конкретні терміни не називають.

Підписуйтеся на щотижневу розсилку від редакції hromadske, щоб знати, що насправді відбувається. Лист приходить щонеділі. Без спаму. Без реклами. Тільки найважливіше за тиждень.