1 лютого 2017 року затверджено перелік вішів, які позбавлені ліцензій, тобто є нелегітимними та не мають права провадження освітньої діяльності.

Міністерство освіти і науки анулювало ліцензії вищих навчальних закладів, розташованих на тимчасово непідконтрольній Україні території Донецької та Луганської областей, а також на тимчасово окупованих територіях Криму та Севастополя.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки України.

Зазначається, що протягом 2014-16 років з Донецької, Луганської областей і Криму було переміщено майже два десятки вищих навчальних закладів, які нині працюють на підконтрольній Україні території. Зокрема, торік на базі цих та інших уповноважених вишів розпочали діяльність 40 освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна», до яких під час вступної кампанії звернулися близько 3,350 тисяч осіб.

«Раніше Акредитаційна комісія України вже рекомендувала МОН анулювати ліцензії на здійснення освітньої діяльності тих вишів, які не були переміщені на підконтрольну територію. 1 лютого 2017 року наказами МОН № 14-л, 15-л та 16-л було затверджено перелік ВНЗ, які позбавлені ліцензій, тобто є нелегітимними та не мають права провадження освітньої діяльності», – зауважили у Міносвіти, додавши перелік освітніх закладів, позбавлених ліцензії.

Також повідомляється, що для тих студентів, які здобували освіту в цих навчальних закладах у Криму після 20 лютого 2014 року, однак хочуть, щоб їхня кваліфікація, результати та період навчання визнавалися в Україні, розроблено відповідний порядок атестації.

Студентам вишів з непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей, які були зараховані на навчання та внесені до ЄДЕБО, надається право навчання у вишах України.

Раніше повідомлялось, що студенти-переселенці зможуть отримувати академічні або соціальні стипендії

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: