Зміни у навчальному процесі, розроблені Міносвіти, торкнуться в першу чергу учнів першого та другого класу.

Про це в ефірі Громадського сказав Павло Хобзей, заступник міністра освіти і науки України.

«Найбільші зміни стосуються першого-другого класу. Третій-четвертий зазнав менших змін. Проект закону «Про освіту», базовий закон, який у парламенті, ми сподіваємося, що парламент його прийме, бо суспільство дійсно хоче прийняття того закону. Там початкова школа розбита на 2 цикли, ота нова, яка має стартувати з 1 вересня 2018 року. Перший цикл, перші два роки, є дотаційний. Він повинен бути більше подібним на садок. Ми хочемо, щоб діти росли вільними, щоб діти могли самовиражатися, щоб ми розвивали у них критичне мислення, бо це є надзвичайно потрібним. Ми рекомендуємо в другому класі не оцінювати дітей цифрами, а тільки усно. Також ми хочемо, щоб діти писали олівцем», – сказав Хобзей.

За його словами, зміни також передбачають надання більшої свободи вчителю.

«Ми хочемо дати свободу вчителю. Далеко не всі вчителі хочуть ту свободу отримати. Вони хочуть мати інструкцію, вони далі хочуть мати все регламентовано», – сказав заступник міністра.

«Зміни в програмах, які ми зробили – ми забрали дубляжі, забрали те, що не відповідало віковому розвитку дитини як зайва інформація», – сказав Хобзей.

У Донецькій області відкрили опорну школу.

 

Поділитись: