УКРАЇНА

Міносвіти України і Болгарії підписали декларацію щодо захисту освітніх прав болгарської меншини

26 квітня, 2018 17:51
УКРАЇНА/Міносвіти України і Болгарії підписали декларацію щодо захисту освітніх прав болгарської меншини
Зберегти
Вигляд
Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич та міністр освіти і науки Болгарії Красімір Валчев 26 квітня в болгарській столиці Софії підписали декларацію щодо імплементації мовної статті Закону «Про освіту» та гарантування прав болгарської меншини.

Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич та міністр освіти і науки Болгарії Красімір Валчев 26 квітня в болгарській столиці Софії підписали декларацію щодо імплементації мовної статті Закону «Про освіту» та гарантування прав болгарської меншини. 

Про це повідомляє прес-служба Міносвіти. 

«Наша мета — надання рівних можливостей усім школярам. Закон «Про освіту» гарантує, що українські діти, які належать  до національних меншин, отримають достатній рівень як рідної, так і державної мови для реалізації їхніх конституційних прав», — заявила Гриневич.

У Декларації йдеться, що поряд з вивченням державної мови болгарська меншина матиме необхідні умови для вивчення та навчання рідною. Вона розрахована на співпрацю протягом 2019-2023 навчальних років. 

Раніше посол Болгарії наголошував, що український закон про освіту дозволить нацменшинам володіти українською і рідною мовами.

Радниця Міністра освіти Болгарії Ліліана Друмева заявила про готовність допомогти з підвищенням кваліфікації вчителів болгарської мови в Україні.

1 листопада Україна та Болгарія домовилися спільно розробляти підручники з болгарської мови для болгарської меншини в Україні.

Пов`язані новини