Життя

Міносвіти запроваджує нововведення у вступній кампанії-2016

Життя/Міносвіти запроваджує нововведення у вступній кампанії-2016
Зберегти
Вигляд

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич розповіла про особливості проведення вступної кампанії у 2016 році.

Про це вона сказала під час засідання Кабінету Міністрів України, повідомляє прес-служба уряду.

За її словами, цього року всі абітурієнти подаватимуть документи до вступу через інтернет, що дозволить уникнути черг у приймальних комісіях.

Також вступники матимуть можливість подавати до 15 заяв на вступ без обмеження кількості навчальних закладів. Таким чином абітурієнти зможуть більше концентруватися на конкретній спеціальності при вступі.

Крім того скасовано позаконкурсний вступ до вищих навчальних закладів, натомість уведено систему вступу за квотами для осіб, які мають захворювання, що перешкоджають проходженню ЗНО, дітей-сиріт та учасників бойових дій.

За словами міністра, триває тестування системи, яка виконує розподіл державного замовлення з урахуванням пріоритетності вступників з високими балами безпосередньо у електронній базі.

Гриневич сказала, що кілька останніх років програмне забезпечення Єдиної державної електронної бази з питань освіти фактично розроблялось і знаходилось у власності приватної фірми. «Ми переконані, що програмне забезпечення державної бази, яка містить всі дані наших випускників, студентів і викладачів, має супроводжуватись виключно на державному рівні», – додала вона.

За її словами, у бюджеті закладено кошти для викупу програмного забезпечення у приватних власників. І вже було проведено роботу по експертній оцінці вартості ЄДЕБО, а також правовій оцінці договору щодо викупу технічного забезпечення бази.

Раніше міністр освіти Лілія Гриневич розповіла про намір поступово перевести школи на 12-річне навчання.

/Фото kpi.ua

Пов`язані новини